پایگاه خبری وب زوم
پنجشنبه 11 خرداد 1402
کد خبر: 10697
پ

استفاده آزمایشی از قابلیت‌های NFT در اینستاگرام آغاز می‌شود

طی چند ماه اخیر اخبار و گمانه‌زنی‌های بسیاری مبنی بر ورود اینستاگرام به دنیای NFT در فضای مجازی دست به دست می‌شد که البته مدتی است از تایید آن می‌گذرد، با این حال مارک زاکربرگ امروز اعلام کرد که کمپانی در حال آزمایش NFT روی پلتفرم اینستاگرام است و این قابلیت به زودی در دسترس قرار خواهد گرفت.

 

ادام ماسری رئیس اینستاگرام نیز اعلام کرد که گروهی از کاربران آمریکایی اینستاگرام قابلیت نمایش NFT در فید، استوری‌ها و پیام‌هایشان را خواهند داشتند.

نحوه نمایش اطلاعات هر NFT نیز شبیه پروفایل‌ها یا محصولاتی که با نام Digital Collectibles تگ می‌شوند خواهد بود. بدین ترتیب کاربر با کلیک روی تگ آن می‌تواند از نام خالق اثر و مالک آن اطلاع پیدا کند.

ماسری همچنین در ادامه عنوان کرد که این استفاده آزمایشی ابتدا در مقیاس کوچکی خواهد بود تا اینستاگرام با راه و چاه پروژه آشنا شود. البته دلیل دیگر امر مذکور شاید این باشد که ورود یکباره کمپانی به این حوزه می‌‌تواند موجب بی‌اعتمادی کاربران شود.

ورود اینستاگرام به دنیای NFT

چه اطلاعات دیگری از پروژه NFT اینستاگرام در دست است؟

ماسری در ادامه خاطر نشان می‌کند که NFT ها به همراه فناوری‌های بلاک‌چین و وب۳ به شکل گسترده و خاص غیرمتمرکز هستند اما اینستاگرام اساسا یک پلتفرم متمرکز است، امری که می‌تواند چالش‌برانگیز باشد.

همچنین بنا به تایید کریستین پای سخنگوی متا، در ابتدا NFT های ضرب شده روی بلاک‌چین‌های اتریوم و پولیگان مورد پشتیبانی قرار دارند و در ادامه سولانا و فلو نیز به آنها خواهند پیوست.

لازم به ذکر است این قابلیت اکنون تنها از والت‌های Rainbow، MetaMask و Trust Wallet پشتیبانی می‌کند و قرار است موارد Coinbase، Dapper و Phantom نیز به آنها اضافه شوند.

گفتنی است ماسری روی این نکته تاکید دارد که NFT ها روی اینستاگرام باعث می‌شوند تا طیف وسیع‌تری از مردم با این حوزه آشنا شوند. البته که این شبکه اجتماعی نخستین پلتفرم متمرکزی نیست که برای این بازار دندان تیز کرده و در ابتدای سال جاری میلادی شاهد پیوستن توییتر به دنیای NFT ها نیز بودیم.

در این صورت احتمالا با استفاده گسترده از این ویژگی در اینستاگرام به زودی با آیکون‌های شش‌ضلعی که مشخص کننده NFT بودن پست هستند مواجه خواهیم شد.

منبع: ایسنا

کلید واژه : ان اف تی اینستاگرام
ارسال دیدگاه