پایگاه خبری وب زوم
چهارشنبه 5 اردیبهشت 1403
کد خبر: 15505
پ

غول‌های موبایل رابط کاربری واحد معرفی می‌کنند

گروه صنعتی GSMA، رابط کاربری واحد جدیدی را معرفی کرد که به طراحان، دسترسی کامل به همه شبکه‌های اپراتورهای تلفن همراه را فراهم کرده و به روند عرضه خدمات و محصولات جدید، سرعت می‌بخشد.

مت گرنرید، مدیرعامل GSMA که نماینده بزرگترین اپراتورهای تلفن همراه جهان است، اعلام کرد این رابط کاربری واحد که "اوپن گیت‌وِی" (Open Gateway) نام دارد، در نمایشگاه سالانه کنگره موبایل جهان (MWC) بارسلون از سوی گروه GSMA معرفی خواهد شد. شرکت‌های چاینا موبایل، دویچه تلکام و ودافون در میان ۲۱ عضو GSMA هستند که از این رابط کاربری استفاده خواهند کرد.

اپراتورهای شبکه تلفن همراه که سال‌هاست برای رشد در بازارهای رقابتی و اشباع شده، به سختی تلاش می‌کنند، از تک‌روی دست برداشته و اکنون به همکاری روی آورده‌اند تا شرکای جذاب‌تری برای غول‌های فناوری شوند. فراهم کردن امکان ساخت خدماتی که به طور همزمان در شبکه‌های متعدد می‌توانند استفاده شوند، می‌تواند به خدمات جدید و بهتری منتهی شود.

طبق اعلام GSMA، فراهم کنندگان بزرگ ابری نظیر خدمات وب آمازون و آزور مایکروسافت از این پروژه حمایت می‌کنند.

بر اساس گزارش بلومبرگ، اپراتورهای تلفن همراه تا حد زیادی موفق نشدند از رونق استفاده از اینترنت در یک دهه گذشته بهره‌برداری کنند و این مسئله اتحادیه اروپا را به فکر این انداخته تا شرکت‌های فناوری بزرگ آمریکایی را به طریقی مجبور کند در هزینه‌های شبکه اپراتورها، مشارکت کنند.

منبع: ایسنا

کلید واژه : گیم بازی
ارسال دیدگاه