پایگاه خبری وب زوم
جمعه 25 خرداد 1403
کد خبر: 16108
پ

ویژگی‌های دوال سنس برای اکثر بازیکنان اهمیت ندارد

سونی هنگام رونمایی از پلی استیشن ۵ روی دوال سنس تمرکز زیاد داشت و ویژگی‌های این کنترلر بازخوردهای خوبی نیز از منتقدان کسب کرد.

با این وجود اینکه تریگر‌های تطبیق‌پذیر و هپتیک فیدبک ویژگی‌های بسیار خوبی هستند، اما نتوانسته تاثیر زیادی روی بازیکنان داشته باشند. نظرسنجی جدیدی در انجمن ResetEra برگزار شده تا اهمیت ویژگی دوال سنس روی تجربه آن‌ها را ارزیابی کند. بیش از ۱۵۰۰ نفر در این نظرسنجی شرکت کرده تا به سوال پرسیده شده جواب دهند.

چهار پاسخ برای این سوال طراحی شده بودند که عبارت‌اند از: ۱ـ آن‌ها به طور قابل توجهی لذت من را در بازی افزایش می‌دهند. ۲ـ خوب و قابل قدردانی هستند، اما بعد از مدتی دیگر متوجه آن‌ها نمی‌شوم. ۳ـ من نسبت به آن‌ها بی‌تفاوت هستم.۴ـ من فعالانه از آن‌ها متنفرم و/یا برخی یا همه را غیرفعال می‌کنم. 

دوال سنس

بیش از یک سوم شرکت کنندگان در این نظرسنجی گزینه دوم را انتخاب کرده و بعد از مدتی دیگر به ویژگی‌های دوسال سنس چندان توجه نمی‌کنند. ۲۳٪ از افراد نسبت به آن‌ها بی‌تفاوت هستند و ۱۳٪ نیز گزینه چهارم را انتخاب کرده‌اند. با وجود اینکه گزینه اول با ۳۶٪ در صدر قرار گرفته، اما دوال سنس برای ۶۴٪ باقی مانده چندان مهم نیست. 

البته کاربرد هپتیک فیدبک و تریگر‌های تطبیق‌پذیر در هر بازی متفاوت بود و این استودیوها هستند که باید به خوبی از آن‌ها استفاده کنند. در واقع درخشش این کنترلر بیشتر از هرچیزی به توسعه دهندگان بازی بستگی دارد. 

منبع: ویجیاتو

کلید واژه : بازی گیم کامپیوتر
ارسال دیدگاه