پایگاه خبری وب زوم
جمعه 28 شهریور 1399
کد خبر: 1707
پ

همکاری پست و شرکت‌های کارگزاری

پست و شرکت‌های کارگزاری‌ بورس به منظور کاهش رفت‌وآمدهای مردم در شرایط کرونایی با هم وارد همکاری شده‌اند. بر اساس تفاهم نامه‌‌ای که بین پست خراسان‌رضوی با شرکت کارگزاری سرمایه و دانش منعقد شد، بخشی از فرایند اجرایی ثبت‌نام افراد در بورس، توسط شبکه پستی انجام خواهد شد.

در چارچوب این همکاری، فرم‌های افراد متقاضی استفاده از خدمات کارگزاری از طریق پست به نشانی آنها تحویل و تطبیق هویت آنها با مندرجات فرمهای تکمیل شده توسط نامه رسان انجام می‌شود. نامه رسان پس از احراز هویت متقاضی، تصویر کارت ملی و شناسنامه وی را از طریق تلفن همراه اخذ کرده تا تمامی مدارک را به کارگزاری تحویل دهد.

شرایط موجود فراگیری ویروس کرونا و ضرورت کاهش خروج از منزل، می‌طلبد دستگاه‌ها و سازمان‌های خدمات رسان از جمله شرکت ملی پست به عنوان بزرگترین شبکه خدماتی کشور، تمامی امکانات و ظرفیت‌های خود را بسیج کند تا زنجیره انتقال به حداقل برسد.

رونق بازار سرمایه و به موجب آن تمایل عموم مردم برای دریافت کد بورسی و خرید‌وفروش سهام، ضرورت همکاری شرکت پست با شرکت‌های کارگزاری بورسی را بیشتر می‌کند. آن هم در روزهایی که توصیه مسئولان وزارت بهداشت به حداقل رساندن ترددهای شهری است. اکنون این همکاری از خراسان‌رضوی استارت خورده است و به نظر می‌رسد باید دامنه آن گسترده و کل کشور را شامل شود تا هم رفت‌وآمد مردم در سطح شهر کمتر شود و سلامت کارمندان کارگزاری‌ها نیز بیش از به خطر نیفتد.

 

 

ارسال دیدگاه