پایگاه خبری وب زوم
پنجشنبه 4 مرداد 1403
کد خبر: 17182
پ

اختلال سراسری اینترنت کشور در بامداد امروز، 20 شهریورماه؛ در سایه سکوت مدیران وزارت ارتباطات!

نت بلاکس در بامداد بیستم شهریورماه با انتشار نموداری در صفحه توئیتر خود از اختلال سراسری اینترنت در کل ایران خبر داد و اعلام کرد که از ساعت یک بامداد، ‎اختلال در دسترسی به ‎اینترنت در ایران ثبت شده و افت اتصال به اینترنت به سطح ٧١ درصد حد معمول خود رسید که بر اساس گزارش های دریافتی سیتنا این اختلال تا یک ساعت و نیم به طول انجامید.

نت‌بلاکس (NetBlocks) به عنوان یک سازمان مردم‌نهاد، امنیت سایبری را رصد می‌کند و با استفاده از گزارش رسانه‌ها، ماژول‌های کد و ابزارهای سخت‌افزاری ترافیک، داده‌های شبکه را بررسی می‌کند.

به گزارش سیتنا، این سایت روز گذشته (19 شهریور) در گزارشی با استناد به معیارهای اتصال به اینترنت، از اختلال اینترنتی در برخی استان‌های شمال غربی ایران خبر داد و  اعلام کرد که گزارش‌های کاربران این اختلال را تایید می‌کند.(خبر)

در همین راستا مظفری، مدیر ارشد فناوری در یک هلدینگ حوزه فناوری اطلاعات در توئیتی پیرامون این اختلال اعلام کرد که اختلال اینترنتی در برخی استان‌های شمال غربی ایران مربوط به یک برنامه تغییرات از پیش برنامه‌ریزی شده در خصوص اصلاح سیستم برق دیتاسنتر زیرساخت بوده است

همچنین بامداد امروز (20 شهریورماه) نت‌بلاکس‌‌ در گزارشی دیگر آورده است که برای دومین شب متوالی از ساعت یک بامداد ‎اختلال در دسترسی به ‎اینترنت در ایران ثبت شده است.

این سایت با انتشار نموداری در توئیتر خود از وضعیت شبکه اینترنت در کشور، اعلام کرد افت اتصال به اینترنت به سطح ٧١ درصد حد معمول خود رسیده است.

این اختلال از ساعت یک بامداد آغاز شده و در بامداد یکشنبه، ۱۹ شهریورماه نیز با شدت کمتری وجود داشت.

اختلال شدید بامداد امروز، 20 شهریورماه، حدود یک ساعت و نیم به‌طول انجامید و برای دقایقی اینترنت بین‌الملل با مشکل شدیدی مواجه شد به طوری که بسیاری از وب‌سایت‌های جهانی در دسترس کاربران داخل کشور نبود.

اختلال سراسری اینترنت کشور در بامداد امروز، 20 شهریورماه؛ در سایه سکوت مدیران وزارت ارتباطات

پیگیری های سیتنا از شرکت ارتباطات زیرساخت برای کسب اطلاع از دلیل این اختلال تا لحظه انتشار این خبر بی نتیجه مانده و هنوز دلیل این اختلال سراسری اینترنت کشور به صورت رسمی اعلام نشده است.

ارسال دیدگاه