پایگاه خبری وب زوم
جمعه 28 شهریور 1399
کد خبر: 1759
پ

واکنش کاربران توئیتر به درخواست آذری‌جهرمی برای رفع فیلتر این شبکه اجتماعی

درخواست وزیر ارتباطات از کارگروه تعیین مصادیق مجرمانه برای رفع فیلتر توئیتر با واکنش کاربران این شبکه اجتماعی روبرو شد. برخی از این کاربران اقدام او را نمایش انتخاباتی خواندند و برخی دیگر یادآور شدند اپپراتورها که زیرمجموعه وزارتخانه ارتباطات هستند به هشدار وزیر توجه نکردند، بنابراین کارگروه تعیین مصادیق مجرمانه هم اقدامی نخواهد کرد.

رفع فیلتر توئیتر یکی از وعده‌های محمدجواد آذری‌جهرمی از روزی که سکانداری وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات را در دست گرفت، است که هرچند وقت یکبار آن را تکرار می‌کند اما در این سال‌ها نه‌تنها آن را محقق نکرده بلکه در زمان وزارت او تلگرام نیز فیلتر شد و اکنون نیز زمزمه‌های فیلتر اینستاگرام شنیده می‌شود.

او دیروز در گفتگو با خبرگزاری وابسته به مجلس شورای اسلامی اعلام کرد که وزارتخانه ارتباطات و فناوری اطلاعات درخواست رفع فیلتر توئیتر را به کارگروه مصادیق مجرمانه ارائه داده است.

آذری‌جهرمی پیش از این نیز اعلام کرده بود که وزارتخانه تحت مدیریتش برای رفع فیلتر از توئیتر به کارگروه تعیین مصادیق مجرمانه درخواست داده است اما هیچگاه نگفته وزارتخانه ارتباطات و فناوری اطلاعات به جز این درخواست، چه اقداماتی دیگری برای رفع فیلتر شبکه‌های اجتماعی انجام داده است.

از این رو دیروز کاربران توئیتر پس از انتشار خبر خانه ملت مبنی بر درخواست وزیر ارتباطات برای رفع فیلتر این شبکه اجتماعی به انتقاد از او پرداختند و اینگونه اقدامات آذری‌جهرمی را تبلیغاتی خواندند. یکی از این کاربران که جز اولین کسانی بود که به خبر درخواست وزیر ارتباطات برای رفع فیلتر توئیتر واکنش نشان داد نوشت: «جهرمی جون، آذرشون، امروز اعلام کرد با اینکه قیمت اینترنت رو خدا تومن زیاد کرده اما خیلی سعی کرده توئیتر رفع فیلتر شه و نتونسته، بازم تلاش می کنه، اما دستور دست کسی دیگه است!» امیر مشهدی، کاربر دیگری بود که اقدام جدید آذری‌جهرمی را انتخاباتی توصیف کرد و نوشت: «آذری‌جهرمی به خبرگزاری مجلس (خانه ملت) گفته وزارت ارتباطات درخواست خود را برای رفع فیلتر توییتر ارایه کرده است. خب! رقابت انتخاباتی داره جدی‌تر میشه.» «شهاب» نیز کاربری بود که با مورد منشن کردن آذری‌جهرمی، این اقدام او را اینچنین تحلیل کرد: «وزیر جوان درخواست رفع فیلتر توییتر رو داده. بیشتر بنظر میاد که میخواد بگه من تلاشمو کردم.» اما کاربر «تنهامانده» به عدم توجه اپراتورهای تلفن همراه به اخطار وزیر ارتباطات اشاره کرد و نوشت: «وزیر جوان درخواست کرده تا توئیتر رفع فیلتر بشه. دلش خوشه. اپراتورها که زیرمجموعه وزارت ارتباطات هستن کلا تحویلش نمیگیرن بعد انتظار داره کارگروه تعیین مصادیق مجرمانه که بالا دستشه،‌درخواستش رو عملی کنن!»

ارسال دیدگاه