پایگاه خبری وب زوم
جمعه 25 خرداد 1403
کد خبر: 18361
پ

نحوه پذیرش تیم‌های فناورانه در صندوق فولاد مبارکه اعلام شد

مدیر واحد توسعه کسب و کار صندوق سرمایه‌گذاری خطر پذیر فولاد مبارکه گفت: روند پذیرش شرکت‌ها در حلقه صندوق سرمایه‌گذاری خطر پذیر فولاد مبارکه مبتنی بر روش‌های علمی و بروز دنیاست که مطابق با نیازهای شرکت فولاد مبارکه بومی‌سازی شده است.

به گزارش ایسنا، وحدت زاهدی در رویداد ارائه نیازهای فناورانه که با حضور مدیران صندوق سرمایه‌گذاری خطرپذیر فولاد مبارکه، شرکت‌های فناور، بازیگران اکوسیستم نوآوری و تیم‌های سرمایه‌پذیر در حاشیه نمایشگاه INOTEX ۲۰۲۴، برگزار شد؛ با اشاره به روند جذب شرکت‌های سرمایه‌پذیر در این صندوق افزود: شرکت‌های سرمایه‌پذیر متقاضی بر اساس سه شاخص تیم، سرمایه و طرح مورد بررسی قرار می‌گیرند و در صورت تائید دانش فنی تیم، نقش آفرینی طرح در زنجیره ارزش فولاد و سودآوری سرمایه جذب شده، وارد مراحل بعدی گزینش خواهند شد.

وی افزود: در نهایت بعد از احراز صلاحیت شرکت‌ها در این سه بخش و ارزیابی موشکافانه فنی و اقتصادی، شورای سرمایه‌گذاری شرکت سرمایه‌گذاری خطرپذیر فولاد مبارکه، پیش‌نویس قرارداد را به کمیته سرمایه‌گذاری خطر پذیر فولاد مبارکه برای تصویب نهایی ارائه می‌کند.

زاهدی ادامه داد: سپس در این شورا که متشکل از مدیرعامل، معاونین، مدیر تحقیق و توسعه و برخی از مشاوران فولاد مبارکه می‌باشد؛ تصمیم‌گیری نهایی در باب جذب شرکت سرمایه‌پذیر صورت می‌پذیرد.

مدیر واحد توسعه کسب و کار صندوق سرمایه‌گذاری خطر پذیر فولاد مبارکه در پایان عنوان کرد: طبق گفته مدیران شرکت سرمایه‌گذاری خطر پذیر فولاد مبارکه، کل بازه زمانی روند جذب شرکت سرمایه پذیر از ابتدای ورود تا واریز وجه، به طور میانگین شش ماه خواهد بود.

ارسال دیدگاه