پایگاه خبری وب زوم
پنجشنبه 4 مرداد 1403
کد خبر: 18433
پ

فراخوان چهاردهمین نمایشگاه ملی دستاوردهای دانش‌آموزی فناوری نانو

به رسم سال‌های گذشته و با توجه به استقبال جامعه دانش‌آموزی کشور، «چهاردهمین نمایشگاه ملی دستاوردهای دانش‌آموزی فناوری نانو» به همت باشگاه نانو و با همکاری نهادهای فعال در این زمینه برگزار خواهد شد.

به گزارش ایسنا، دانش‌آموزان و نهادهای ترویجی علاقمند می‌توانند آثار خود را از ۲۴ اردیبهشت تا ۱۵ شهریور ۱۴۰۳ در صفحه نمایشگاه در سایت باشگاه نانو(nanoclub.ir) ثبت نمایند.

آثار ارسالی به نمایشگاه می‌تواند در بخش‌های کارسازه و محصول، گزارش علمی، مقاله علمی و پژوهشی، محصول کمک آموزشی، بازی و سرگرمی، آثار هنری و سخنرانی نانو باشد. در این دوره بخش سخنرانی نانو و نیز موضوعات فیلم کوتاه و کاردستی به بخش آثار هنری اضافه شده‌اند. همچنین کاربرد فناوری نانو در حوزه‌های آب و محیط زیست، انرژی، سلامت و بهداشت، نساجی، خودروسازی، کشاورزی و مواد غذایی از موضوعات اولویت‏‌دار این دوره از نمایشگاه هستند. دانش‌آموزان تمامی مقاطع تحصیلی بر اساس شیوه‌‏نامه نمایشگاه می‌توانند آثار خود را به باشگاه نانو ارسال کنند. مرحله اول داوری آثار و طرح‌های ارسالی شهریور ماه انجام شده و داوری نهایی و اختتامیه، پاییز ۱۴۰۳ در نمایشگاه بین‌المللی تهران همزمان با برپایی پانزدهمین نمایشگاه ایران نانو برگزار خواهد شد.

شایان ذکر است، برگزیدگان مرحله کشوری جشنواره جوان خوارزمی، رتبه‌‏های ۱ و ۲ جشنواره علمی- پژوهشی پژوهش‌سراهای دانش‌آموزی، رتبه ۱ جشنواره نوجوان خوارزمی، رتبه ۱ جشنواره اکسیر و رتبه ۱ جشنواره فرهیختگان جوان در حوزه فناوری نانو به صورت مستقیم به مرحله حضوری نمایشگاه راه پیدا می‌کنند.

همچنین برای سایر برگزیدگان جشنواره‌ها هنگام داوری مرحله اول، امتیاز مثبت(حداکثر ۲۰ امتیاز) در نظر گرفته می‌شود. لیست این جشنواره‌ها و رتبه‌هایی که دارای امتیاز مثبت هستند در شیوه‌نامه نمایشگاه آمده است.

به نقل از ستاد نانو، علاقه‌‏مندان شرایط شرکت در نمایشگاه، فرم ارسال آثار، چگونگی ارسال، ارزیابی، داوری و جوایز هر بخش را در شیوه‌نامه چهاردهمین نمایشگاه ملی دستاوردهای دانش‌‏آموزی فناوری نانو (پیوند زیر) با دقت مطالعه فرمایند.

ارسال دیدگاه