پایگاه خبری وب زوم
جمعه 5 مرداد 1403
کد خبر: 18611
پ

نصر کشور از نامزدهای ریاست جمهوری خواست برنامه اقتصاد دیجیتال ارائه کنند

سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور با هدف پیگیری حقوق و تسهیل فضای کسب‌وکارها و جامعه بزرگ ذینفعان حوزه اقتصاد دیجیتال، با انتشار اطلاعیه‌ای خواستار اعلام برنامه دقیق و شفاف نامزد‌های چهاردهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری، در عرصه اقتصاد دیجیتال شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور، این سازمان با انتشار اطلاعیه‌ای خواستار اعلام برنامه دقیق و شفاف نامزد‌های محترم چهاردهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری، در عرصه اقتصاد دیجیتال شد.

در بخشی از این بیانیه آمده است: «سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور به عنوان بزرگترین تشکل مردم‌نهاد حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات ایران، در راستای ماموریت‌های سازمانی خود و با شناخت و در نظر گرفتن واقعیت‌های بین‌المللی و ملی، خواستار ارایه برنامه شفاف و دقیق نامزد‌های چهاردهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری، در عرصه اقتصاد دیجیتال است.»

در ادامه آمده است: «انتظار معقول و اصلح این است که نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری، در برنامه‌های خود به ارائه آدرس‌های دقیق و ریشه‌ای برای حل مسایل پیرامون حوزه اقتصاد دیجیتال بپردازند. تاکید می‌شود مادامی‌ که مسایل ریشه‌ای در اقتصاد دیجیتال حل و رفع نشود، تمام سرمایه‌های مالی، انسانی، و ملی چه در بخش دولتی و چه در بخش خصوصی با تهدید و تحدید مواجه خواهد شد.»

در ادامه سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور،  خواهان شفاف‌سازی و ارائه برنامه‌های ارایه شده کاندیداها درباره موارد زیر و پاسخ به این سوالات شده است:

۱- بخش عمده ایجاد موانع و کندی در پیشرفت اقتصاد دیجیتال کشور به واسطه ماهیت فراگیر و روبه گسترش آن، تنوع و تعدد نهادهای مداخله‌گر و گاه ناآشنا با الزامات و واقعیت‌های این عرصه است. به طور مشخص برنامه و راهکار نامزدهای محترم ریاست جمهوری در این خصوص چیست؟

۲- مساله و چالش دیگر در عرصه اقتصاد دیجیتال که تمامی ذینفعان این عرصه و جامعه ده‌ها میلیونی کاربران را متاثر می‌سازد، عدم حضور نمایندگان بخش خصوصی و عمومی به عنوان نمایندگان سرمایه‌های مالی، انسانی و ملی در محافل و نهادهای کلانِ تصمیم‌ساز و تصمیم‌گیر در این عرصه است.

۳- برای واگذاری هر چه بیشتر امور مرتبط با عرصه اقتصاد دیجیتال اعم از کمک به تنظیم مقررات، رفع دعاوی و سایر چالش‌های مستمر و نوظهور در این عرصه به بخش خصوصی و مشخصا سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور چه تدابیر و اقداماتی در برنامه‌هایتان دارید؟

۴- به طور مشخص رییس یا مسوول کارگروه اقتصاد دیجیتال در ستاد انتخاباتی نامزد محترم که به ارزیابی و شناخت بیشتر از رویکرد و برنامه‌های‌ کاندیداها کمک شایانی می‌کند، معرفی فرمایید؟

در پایان هم نصر کشور آمادگی خود را برای  پیشبرد منافع ملی و کمک به کاندیداهای مانتخابات ریاست جمهوری اسلامی اعلام کرده است.

ارسال دیدگاه