پایگاه خبری وب زوم
پنجشنبه 4 مرداد 1403
کد خبر: 18676
پ

در بروزرسانی جدید تلگرام با ارز استارز می‌توانید محتوای پولی منتشر کنید

پیام‌رسان تلگرام ماه گذشته از یک ارز دیجیتالی به نام Stars برای تراکنش‌های درون اپلیکیشن خود رونمایی کرد. حالا با استفاده از این ارز می‌توانید محتوای پولی در کانال‌های تلگرامی منتشر کنید.

مشترکان می‌توانند درآمد حاصل از Stars را به رمزارز Toncoin، ارز بومی بلاک‌چین TON، تبدیل کرده و آن را برداشت کنند و یا برای تخفیف در تبلیغات تلگرامی از آن استفاده کنند.

به گزارش پیوست به نقل از تک‌کرانچ، کاربرد اولیه ارز استارز به استفاده در روبات‌ها و مینی‌اپلیکیشن‌های تلگرام محدود بود اما از این پس می‌توانید با انتشار محتوای پولی، در ازای محتوای خود استارز دریافت کنید.

مدیران کانال‌های تلگرامی می‌توانند بخشی از محتوای خود را به عنوان محتوای ویژه و پولی مشخص کنند و کاربر برای مشاهده آن باید مبلغی را به صورت ارز استار به کانال پرداخت کند.

مالکان کانال می‌توانند درآمد خود را که به صورت استارز در اختیار آنها قرار می‌گیرد برداشت کرده و با استفاده از پلتفرم فرگمنت (Fragment)، به تون‌کوین تبدیل کنند. رمزارز تون‌کوین نیز در بیشتر صرافی‌های رمزارزی قابل معامله است و در نهایت می‌توان آن را به ارز رایج تبدیل و به حساب بانکی منتقل کرد. تلگرام پیشتر از پلتفرم فرگمنت برای مناقصه نام‌های کاربری استفاده کرده بود.

یکی دیگر از کاربردهای ارز استارز، دریافت تخفیف برای هزینه تبلیغات در تلگرام است. تلگرام همچنین در تازه‌ترین بروزرسانی خود یک نوار مختص مینی‌اپلیکیشن را به پلتفرم خود اضافه کرده تا کاربران از طریق آن به سرعت و بدون مراجعه به بخش‌های خاص بتوانند به مینی‌اپلیکیشن‌های این پلتفرم دسترسی پیدا کنند.

این پیام‌رسان همچنین از راهکارهای تازه‌ای برای جستجوی استوری‌ها رونمایی کرده است. شما با انتخاب یک هشتگ می‌توانید استور‌ی‌های مربوط به آن هشتگ را مشاهده کنید. تلگرام پیش از این امکان جستجو با هشتگ را برای محتوای کانال‌های عمومی فراهم کرده بود.

همچنین در صورت اضافه کردن تگ مکانی به استور‌ی‌ها نیز می‌توانید ضریب نفوذ استور‌های عمومی را براساس مکان مشترک افزایش دهید.

پاول دوروف و تیمش که در مسیر رسیدن به یک میلیارد کاربر فعال ماهانه گام بر می‌دارند، بیش از پیش روی قابلیت‌های تجاری تمرکز کرده‌اند و برای مثال کسب‌وکارهای کوچک می‌توانند مکان و ساعت کاری خود را به این پلتفرم اضافه کنند (قابلیتی که واتساپ پیشتر برای جذب‌ کسب‌وکارها اضافه کرده بود.)

تگلرام در ماه آوریل قابلیت‌هایی مثل شخصی‌سازی صفحه شروع، تعریف پیام خوش‌آمد‌گویی و عدم پاسخگویی و چت‌بات‌‌ در بخش پشتیبانی تجاری را فراهم کرده بود.

کلید واژه : تلگرام Stars
ارسال دیدگاه