پایگاه خبری وب زوم
پنجشنبه 4 مرداد 1403
کد خبر: 18688
پ

مدیرعامل ایرانسل: اتصال ۵۰۰ هزار خانوار به فیبر نوری را از نیمه دوم امسال آغاز می‌کنیم

مدیر عامل ایرانسل اعلام کرد از نیمه دوم سال جاری کار اتصال ۵۰۰ هزار خانوار به فیبر نوری این شرکت به صورت جدی آغاز می‌شود.

بیژن عباسی آرند، مدیرعامل ایرانسل در حاشیه نمایشگاه الکامپ در گفت‌وگو با پیوست با اشاره به برنامه وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات برای اتصال دو میلیون خانوار به شبکه فیبر نوری منازل و کسب‌وکارها تا پایان امسال، گفت: سهم ایرانسل از این طرح، ۵۰۰ هزار خانوار است که من فکر می‌کنم از نیمه دوم سال به شرط اینکه مودم تامین شود از نظر مارکتینگ و بازاریابی امکان‌پذیر است.

به گفته عباسی آرند، گلوگاه این موضوع تامین مودم است و تولیدکنندگان داخلی مودم باکیفیتی که مشخصات فنی شبکه را به صورت کامل دارا باشد، تولید نکرده‌اند. او در این باره گفت: تولیدکنندگان داخلی مشغول کار هستند و ما با دو تولیدکننده قرارداد بسته‌ایم. امیدواریم به زودی نمونه‌های آنها تولید شود و تست‌های کیفی با موفقیت گذرانده شود. به موازات آن، بحث تامین مودم از خارج را هم دنبال می‌کنیم.

مدیرعامل ایرانسل در ادامه از برنامه توسعه فیبر نوری این شرکت گفت: ما پروانه UNSP را سال گذشته دریافت کرده‌ایم و از همان سال در ۴۰۰ شهر برنامه‌ریزی شده کار را آغاز کرده‌ایم. تا الان نزدیک به ۲ میلیون پوشش از ۵ میلیون تعهدی که داریم را ایجاد کرده‌ایم که البته بخشی از آن را توسط FCPها انجام داده‌ایم. برنامه‌ریزی کرده‌ایم که تا پایان سال بعد بتوانیم مابقی ۳ میلیون پوشش را ایجاد کنیم.

عباسی آرند در ادامه از برنامه این شرکت برای اتصال فیبر نوری گفت: در شهرهایی که پوشش کامل شده و امکان سرویس‌دهی بوده، اتصال را آغاز کرده‌ایم. اولین شهری که ما با حضور وزیر و استاندارد افتتاح کردیم بابل بود که در اردیبهشت امسال وارد مدار سرویس‌دهی شد. شهر صدرا شهر بعدی است که به زودی پوشش‌دهی آن کامل و سرویس‌دهی در آن آغاز می‌شود.

او در مورد سرویس‌دهی در کلان‌شهرها افزود: در برخی از کلان‌شهرها مثل تهران، شیراز و کرج هم ما با توجه به زیرساخت‌هایی که از قبل داشتیم، سرویس‌دهی را آغاز کرده‌ایم. به تدریج که جلوتر می‌رویم پوشش و امکان سرویس‌دهی ما زیادتر می‌شود و مشترکین بیشتری را به شبکه خودمان جذب می‌کنیم.

مدیرعامل ایرانسل از تحت پوشش 5G قرار گرفتن یک میلیون مشترک دیتای این شرکت در کشور خبر داد و گفت: باید ۱۰ درصد مشترکین دیتا تحت پوشش 5G قرار بگیرند. مشترکین دیتای ما نزدیک به ۳۵-۴۰ میلیون نفر هستند و ما باید این یک میلیون را به حداقل ۳ میلیون برسانیم.

عباسی آرند در مورد تعهد این اپراتور برای افزایش ۳۰ درصدی سرعت اینترنت خود تا پایان خرداد گفت: افزایش سرعت ۲۵ درصدی انجام شده است. تعهد ما علاوه بر سرعت برای افزایش پوشش، افزایش توزیع ترافیک در استان‌ها، تجهیز سایت‌ها به باتری و افزایش قابلیت امنیتی شبکه و حذف حملات DDoS  بود که تقریبا در همه موارد این تعهد انجام شده است. در بحث سرعت با توجه به اینکه به عوامل زیادی بستگی دارد، ما به این ۲۵ درصد رسیده‌ایم و فکر می‌کنم تا آخر تیر ماه ۳۰ درصد بهبود کیفیت را رد می‌کنیم و تعهدی که تا آخر سال داشتیم محقق می‌شود.

کلید واژه : ایرانسل فیبر نوری
ارسال دیدگاه