پایگاه خبری وب زوم
جمعه 5 مرداد 1403
کد خبر: 18696
پ

رقابت هواوی با سامسونگ؛ اولین گوشی تاشو با دو لولا احتمالاً توسط چینی‌ها عرضه می‌شود

احتمال دارد اندازه نمایشگر داخلی این گوشی تاشو هواوی 10 اینچ باشد.

طبق گزارش یک منبع آگاه، احتمالاً هواوی اولین شرکتی خواهد بود که گوشی هوشمند تاشو با دو لولا عرضه می‌کند. پیش‌ازاین نیز گزارش‌هایی خبر از توسعه این گوشی داده بودند. اکنون طبق این گزارش جدید احتمالاً اندازه نمایشگر داخلی این گوشی 10 اینچ باشد. به نظر می‌رسد در این زمینه، سامسونگ از رقیب چینی خود عقب خواهد ماند.

براساس پست Ice Universe در ایکس، انتظار می‌رود هواوی اولین شرکتی باشد که یک گوشی هوشمند با دو بار قابلیت تاشدن عرضه می‌کند. همچنین اگر هواوی این گوشی را روانه بازار کند، برای مدتی بدون رقیب خواهد ماند. یکی از رقیب‌های بزرگ هواوی در زمینه گوشی‌های تاشو، سامسونگ است که هنوز در تلاش است تا گلکسی زد فولد خود را نازک‌تر کند، بااین‌حال تا حدی از پیشرفت رقبای چینی خود در این زمینه عقب مانده است.

گوشی تاشو هواوی دو لولا خواهد داشت

اندازه گوشی هواوی احتمالاً حدود 10 اینچ باشد و به گفته این منبع آگاه، چین‌وچروک در محل لولا که یکی از مشکلات اصلی گوشی‌های تاشو است، در این گوشی کمتر خواهد بود. همچنین طبق گزارش‌ها، این گوشی به فناوری‌های جدید و پیشرو مجهز خواهد بود.

یکی از پیش‌نیازهای اصلی ساخت یک گوشی هوشمند تاشو با دو لولا، نازک‌کردن آن است که هواوی در این امر نسبت به سامسونگ برتری دارد. پرچمدار تاشوی فعلی هواوی به‌طور قابل‌توجهی باریک‌تر از سامسونگ است. به عبارت دقیق‌تر، جدیدترین گوشی تاشوی هواوی یعنی هواوی میت ایکس 5 درصورت تاشدن 11.1 میلی‌متر ضخامت دارد. اما ضخامت گلکسی زد فولد 5 حدود 13.4 میلی‌متر است.

البته شرکت‌های دیگر چینی در این مورد از هواوی نیز بهتر عمل کرده‌اند. برای مثال ضخامت گوشی تاشوی آنر مجیک V2 در صورت تا‌شدن تنها 9.9 میلی‌متر است. شیائومی میکس فولد 4 که به‌زودی معرفی می‌شود نیز ظاهراً بسیار نازک خواهد بود.

گلکسی زد فولد 6 آتی با وجود نازک‌ترشدن نسبت به گلکسی زد فولد 5، همچنان ضخیم‌تر از میت ایکس 5 هواوی خواهد بود. البته سامسونگ احتمالاً تا اواخر 2024 از گوشی تاشو جدیدی به نام گلکسی زد فولد 6 اسلیم پرده برمی‌دارد که ضخامت کمتری دارد؛ بااین‌حال باید منتظر بمانیم و ببینم رقابت این دو شرکت کره‌ای و چینی به کجا ختم می‌شود.

ارسال دیدگاه