پایگاه خبری وب زوم
شنبه 15 آذر 1399
کد خبر: 2112
پ

فعالیت سایت معاملات آنلاین طلا با وجود ممنوعیت قانونی

در حالی که اتحادیه طلا و جواهر و همچنین پلیس فتا خرید و فروش آنلاین طلا را ممنوع اعلام کرده‌اند که سایت «بازر» و اپ آن در کافه بازار همچنان در زمینه خرید و فروش آنلاین طلای آب شده فعالیت می‌کنند.

بر اساس آنچه در قسمت درباره ما سایت «بازر» آمده این سایت امکان معاملات طلای آب‌شده برای همه مردم فراهم کرده است؛ به گونه‌ای که مردم می‌توانند در لحظه طلای سرمایه‌ای (آب‌شده) خریده یا طلای خود را بفروشید.
این در حالی است که براهیم محمدولی، رئیس اتحادیه طلا و جواهر نسبت به ممنوعیت فعالیت و فروش اینترنتی طلا هشدار داده گفته بود: فضای مجازی دارای مزیت‌های فراوانی برای مبادلات اقتصادی است، اما شرایط مناسبی برای معاملات طلا در آن، آماده نشده است.
همچنین محمد کشتی‌آرای، نایب رییس اتحادیه طلا و جواهر نیز خرید و فروش طلا و جواهر در فضای مجازی را طبق قانون ممنوع اعلام کرده بود.
با وجود هشدارهای متعدد اتحادیه طلا و جواهر و فعالان این بازار همچنان شاهد خرید و فروش آنلاین طلا و سکه به صورت اینترنتی هستیم که بی‌شک تنها متضرران این اقدام، مشتریان اینگونه معاملات هستند. از سوی دیگر نیز این سایت‌ها با وجود غیرقانونی بودن، بدون مشکلی فعالیت دارند! یکی از این سایت‌ها، سایت «بازر» است. اپلیکیشن این سایت نیز در کافه بازار بدون محدودیتی در دسترس عموم قرار دارد و کابران می‌توانند با نصب آن به معامله اینترنتی بپردازند.

کلید واژه :
ارسال دیدگاه