پایگاه خبری وب زوم
دوشنبه 24 مرداد 1401
کد خبر: 3
پ
شرکت زیرساخت:

اختلال اینترنت ایران به دلیل مشکل مسیرها ارتباطی در اروپاست

رئیس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت ارتباطات زیرساخت می‌گوید دلیل اختلال در شبکه اینترنت کشور به دلیل  مشکل در مسیر ارتباطی اروپا به سمت فرانکفورت است

. حمید فتاحی در گفت‌وگو با پیوست اعلام می‌کند که به دلیل اختلال در مسیر سرویس‌دهندگان خارجی به زیرساخت با مرکز داده اینترنت در فرانکفورت، اینترنت کشور با کندی و اختلال همراه شده است.

او با اعلام این خبر به پیوست گفت: «مسیر ارتباطی اروپا به سمت فرانکفورت دچار مشکل شده و این اختلال در این مسیر ارتباطی را نقشه‌های معتبر اینترنت جهانی هم نشان می‌دهند و این اختلال نه تنها در ایران که در سرویس اینترنت کشورهای اروپایی و همسایه نیز رخ داده است.» او توضیح داد:‌«این اختلال به این دلیل در کشور رخ داده که سرویس‌دهندگانی که به شرکت زیرساخت خدمات می‌دهند و در این مسیر قرار دارند با مشکل اتصال به مرکز فرانکفورت برخورده‌اند.» آنطور که فتاحی اعلام می‌کند با این اتفاق ۶۵٠ گیگابیت بر ثانیه از ظرفیت اینترنت ورودی کشور به دلیل قطعی در بخش اروپایی دچار مشکل شده است.

فتاحی تاکید می‌کند که اختلال در شبکه اینترنت کشور از ساعت ۱۱و ۱۵ دقیقه امروز (۲۸ آذر) رخ داده و به محض مطلع شدن از این اتفاق آنها در تلاش برای جایگزین کردن مسیر اختلالی با یک مسیر جدید هستند. 

این اولین بار نیست که اینترنت کشور به دلیل اختلال در مسیر‌های سرویس‌دهندگان خارجی که به شرکت ارتباطات زیرساخت خدمات ارائه می‌کنند دچار مشکل شده است. خرداد سال جای هم این شرکت در مقابل انتقاد کاربران به اختلال‌های اینترنتی با اعلام اینکه این مشکل از سمت زیرساخت نیز گفته بود که دلیل اختلال در شبکه اینترنت کشور به دلیل قطعی دو مسیر فیبرنوری بین‌الملل بوده است.

به‌روزرسانی: شرکت زیرساخت اعلام کرده که ارتباطات بین‌الملل به شرایط عادی بازگشته است. براساس اعلام این شرکت با ایجاد مدار پشتیبان و اصلاح مسیرهای فیبر بین‌الملل، از دقایقی قبل، اینترنت در شرایط عادی قرار گرفته است.

ارسال دیدگاه