پایگاه خبری وب زوم
چهارشنبه 29 دی 1400
کد خبر: 373
پ

قعطی برق استان گیلان شبکه تلفن همراه را ازکار انداخت

بارش برف سنگین در استان گیلان منجر به قطع برق گسترده و در پی آن اختلال سراسری تلفن همراه در این استان شده است.

به گزارش وب زوم، دکل های محابراتی استان گیلان به دلیل قعطی برق در این استان در پی بارش سنگین برف دچار قطعی شده است و شرکت برق منطقه ای گیلان هنوز موفق به برق رسانی به این دکل های مخابراتی نشده است. براساس گزارش های دریافتی وب زوم قعطی و اختلال در شبکه همراه اول بیشتر از دیگر اپراتورها بوده است. به نظر میرسد این اختلال تا رفع مشکل برق از سمت شرکت برق گیلان و برق رسانی به باترهای دکل های مخابراتی همچنان وجود داشته باشد.

همچنین مدیرعامل شرکت برق منطقه ای گیلان در این زمینه به ایسنا گفته است: در حال حاضر از حدود یک میلیون و چهار صد هزار مشترک برق، برق حدود ۹۰ هزار مشترک قطع است که در اسرع وقت تلاش خواهیم کرد تا همه مشترکین از نعمت برق برخوردار شوند.

عظیم بلبل آبادی ضمن عذرخواهی از تمامی مشترکینی که برق آنها قطع شده است، گفت: پست های برق لاهیجان، لنگرود، رودسر، چمخاله، املش، رحیم آباد، سیاهکل و صومعه سرا از ساعت ۶ صبح امروز به علت بارش سنگین برف از مدار خارج شده اند.

وی افزود: چهار خط ۲۳۰ کیلوولت و یک خط ۴۰۰ کیلوولت نیز به علت بارش سنگین برف از مدار خارج شده است که ۵۴ اکیپ عملیاتی و اجرایی شرکت برق منطقه ای گیلان با استعداد ۱۹۵ نفر نیروی انسانی به صورت شبانه روزی از ساعت اولیه بارش برف در تلاشند تا هر چه سریع تر مشکلات و چالش ها را حل کنند.

بلبل آبادی در خصوص علت قطعی برق خاطرنشان کرد: بارش شدید برف و ایجاد پدیده گالوپینگ، همچنین برخورد خطوط فشار ضعیف با خطوط فشار قوی و برخورد درختان مجاور دکل های برق با سیم های خطوط برق موجب از مدار خارج شدن خطوط شده است که موجب قطع برق مشترکین شده است.

بلبل آبادی اضافه کرد: به منظور تسریع در خدمات دهی، از استان مازندران نیز درخواست کمک شده است که با ملحق شدن اکیپ های عملیاتی استان مازندران هر چه سریع تر بر مشکلات و چالش ها غلبه کنیم.

کلید واژه : برف گیلان
ارسال دیدگاه