پایگاه خبری وب زوم
دوشنبه 30 فروردین 1400
کد خبر: 3913
پ

شکایت از فیس بوک به دلیل انتشار پست های کلاهبرداری جعلی

یک کارآفرین ایرلندی که از نام و تصویر وی برای کلاهبرداری در فیس بوک استفاده می شود، قصد دارد از شبکه اجتماعی مذکور شکایت کند.

مجرمان با سوءاستفاده از تصاویر یک کارآفرین برجسته در فیس بوک کلاهبرداری می‌کنند. این کارآفرین ایرلندی به نام «گوین دافی» تصمیم دارد از این شبکه اجتماعی شکایت کند. در این صورت ممکن است فیس بوک مجبور به پرداخت چند میلیون خسارت شود.

دافی ادعا می‌کند سال‌ها است که هدف طرح‌های کلاهبردارانه قرار گرفته و از تصویر او برای به دام انداختن قربانیان در کلاهبرداری‌های رمز ارزی استفاده می‌شود. به گفته وکیل این کارآفرین، چنین شکایتی فیس بوک را وادار می‌کند تا مسئولیت بیشتری در قبال محتویاتش برعهده گیرد.

از سوی دیگر دافی نیز ادعا می‌کند این شبکه اجتماعی با فروش تبلیغات کلاهبردارانه حاوی تصاویر او به ماهانه هزاران پوند سودآوری دسترسی یافته است. تبلیغات کلاهبردارانه حاوی تصاویر این تاجر ایرلندی سال گذشته وارد مرحله جدیدی شد و در آنها ادعا می‌شد دافی فوت کرده است. در نتیجه آن خانواده و دوستان وی نگران شده بودند.

تیم حقوقی او تصمیم دارد شکایت مذکور را در دادگاه عالی ایرلند ثبت کند. دافی خواهان خسارت برای بدنامی و نقض قوانین حفاظت از اطلاعات و همچنین توقف انتشار این پست‌ها در شبکه اجتماعی است.

به نظر می‌رسد این نخستین باری باشد که از فیس بوک برای انتشار تبلیغات جعلی مربوط به مرگ یک نفر، شکایت می‌شود.

منبع: مهر

کلید واژه : فیسبوک
ارسال دیدگاه