پایگاه خبری وب زوم
جمعه 15 فروردین 1399
کد خبر: 525
پ

هراس کرونا، کنفرانس توسعه‌دهندگان بازی را لغو کرد

کنفرانس سالانه توسعه‌دهندگان بازی‌های ویدئویی (GDC) که قرار بود از ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ الی ۰۱ فروردین ۱۳۹۹ در شهر سان فرانسیسکو آمریکا برگزار شود، به دلیل بالاگرفتن نگرانی‌ها از شیوع کرونا لغو و به زمان دیگری موکول شد.

به گزارش پایگاه اینترنتی «ورج»، در یادداشتی که عصر جمعه در وبسایت رسمی کنفرانس توسعه دهندگان بازی‌های ویدئویی (GDC) منتشر شد، آمده است: «پس از مشورت با شرکایمان در صنعت توسعه بازی‌های ویدئویی و جوامع جهانی، تصمیم دشوار به تعویق انداختن کنفرانس ماه مارس توسعه دهندگان بازی‌های ویدئویی را اتخاذ کردیم.»

به گفته مسوولان برگزاری کنفرانس، این رویداد به جای زمان از پیش تعیین شده در تابستان پیش رو برگزار خواهد شد.

با نزدیک شدن به موعد برگزاری کنفرانس GDC، شرکت‌هایی چون سونی، فیس‌بوک، الکترونیک آرتز، کوجیما پروداکشنز، یونیتی، آمازون و اپیک همگی با اشاره به نگرانی‌های بهداشتی در مورد احتمال شیوع ویروس کرونا، از حضور در این رویداد انصراف دادند. تمام غرفه داران این رویداد که در چین مستقر هستند نیز حضور خود در این کنفرانس را به سال ۲۰۲۱ موکول کردند.

شیوع ویروس تنفسی کرونا که تاکنون ۸۵ هزار و ۲۱۲ تن را مبتلا کرده و جان ۲ هزار و ۹۲۴ نفر را در جهان گرفته است، باعث لغو بسیاری از رویدادهای دنیای فناوری شده است که از مهمترین آن‌ها می‌توان به کنگره جهانی موبایل اشاره کرد که قرار بود از ۲۴ تا ۲۷ فوریه امسال (۸-۵ اسفندماه) در بارسلونای اسپانیا برگزار شود.

منبع: ایرنا

ارسال دیدگاه