پایگاه خبری وب زوم
چهارشنبه 13 مرداد 1400
کد خبر: 5544
پ

امکان دفتردار شدن دانش بنیان های ایرانی در کنیا فراهم شد

معاون توسعه نوآوری صندوق نوآوری و شکوفایی با بیان اینکه از شرکت ها برای حضور در عرصه بین المللی حمایت می کنیم، گفت: این شرکت ها می‌توانند در کنیا به واسطه خانه نوآوری، دفتر کار داشته باشند.

 

سیاوش ملکی‌فر امروز در برنامه «یکشنبه های صادراتی؛ پذیرش هیئت تجاری و فناوری در حوزه کشاورزی از کشور کنیا» که به صورت آنلاین در محل در صندوق نوآوری و شکوفایی برگزار شد، گفت: در حال حاضر صندوق نوآوری و شکوفایی ۶۰خدمت ابزار مالی را به شرکت های دانش بنیان ارائه می کند.

وی با بیان اینکه صندوق نوآوری و شکوفایی برنامه مفصلی برای حضور شرکت های دانش بنیان در عرصه بین المللی دارد، عنوان کرد: اکنون بیش از شش هزار شرکت دانش بنیان در ۴۵ پارک علم و فناوری فعالیت می کنند و این پتانسیل صادراتی برای آنها وجود دارد.

معاون توسعه نوآوری صندوق نوآوری و شکوفایی با بیان اینکه عمده شرکت های دانش بنیان در لبه تکنولوژی کار می کنند، گفت: در حال حاضر حدود ۲۰۰ مرکز رشد و حدود ۲۰۰ شتابدهنده و به عبارتی مرکز رشد خصوصی در حال فعالیت هستند.

ملکی‌فر یادآور شد: براساس آخرین آمار صادراتی، ۴۵۰ شرکت دانش بنیان (۱۰ درصد از کل دانش بنیان ها) حدود یک میلیون دلار صادرات داشته اند.

وی گفت: صندوق نوآوری برای توسعه همکاری بین المللی شرکت ها ابزارهای متنوعی را در نظر گرفته است.

معاون توسعه نوآوری صندوق نوآوری و شکوفایی ادامه داد: در این راستا، بهمن ماه سال گذشته خانه نوآوری ایران در کنیا راه اندازی شد و هیئتی از شرکت های دانش بنیان با حمایت صندوق نوآوری و شکوفایی و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری به این کشور اعزام شده اند.

ملکی فر با تاکید بر ضرورت ثبت لوگو، برند و اختراع در کشور مبدا توسط شرکت ها ادامه داد: صندوق نوآوری و شکوفایی در زمینه ثبت اختراع ، نشان تجاری و طرح صنعتی از شرکت ها حمایت می کند.

وی یادآورشد: این صندوق در حوزه کشاورزی که شاید نیاز به ثبت طرح صنعتی باشد، از دانش بنیان ها حمایت می کند.

معاون توسعه نوآوری صندوق نوآوری و شکوفایی اظهار داشت: بسیاری از شرکت ها حمایت های صندوق نوآوری و شکوفایی و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری را یکی می دانند اما حمایت های در نظر گرفته شده در هر دو نهاد جدا و متفاوت است و شرکت ها می توانند از حمایت هر دو نهاد بهره ببرند.

ملکی فر با اشاره به راه اندازی خانه نوآوری در کنیا تاکید کرد: این مرکز ظرفیت خوبی برای شرکت های ایرانی در بازار خارجی محسوب می شود. شرکت ها می توانند با حمایت صندوق نوآوری و شکوفایی در کنیا در این خانه نوآوری صاحب دفتر شوند.

منبع: مهر

کلید واژه : فناوری ایران
ارسال دیدگاه