پایگاه خبری وب زوم
چهارشنبه 13 مرداد 1400
کد خبر: 5615
پ

چالش کمبود نیروهای صاحب تفکر دیجیتال در کشور

یک کارشناس چالش حوزه ارتباطات را کمبود نیروهای صاحب تفکر دیجیتال دانست و گفت: مجموعه مدیریتی کشور ما مخصوصا نیروهای با سنین بالا خیلی اوقات نمی‌توانند خود را با نیازهای امروزی وفق دهند که بحث تحول دیجیتال هم از این موارد است.

 

علی مطهری با اشاره به چالش‌های‌ حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات بیان کرد: چالش اساسی این است که صاحبان تفکر دیجیتال در کشور کم هستند و کمتر وارد مسائل سیاسی می‌شوند. لازم است مدیرانی که سر کار می‌آیند، حتی‌المقدور خود را با این فضا وفق دهند. تحول دیجیتال نیازمند تفکر دیجیتال است و این یک چالش است که مجموعه مدیریتی کشور ما مخصوصا نیروهای با سنین بالا خیلی اوقات نمی‌توانند خود را با نیازهای امروزی وفق دهند و بحث تحول دیجیتال هم از این موارد است. 

وی در ادامه خاطرنشان کرد: این چالش مختص دولت بعدی نیست، چالش کشور است و هر دولتی که سر کار می‌آید، باید بتواند این اختلاف نسلی را پر کند، از مدیران تازه‌نفس استفاده کند یا اگر مدیرانی با تجربه‌های ارزشمندی وجود دارند، باید بتوانند حوزه کارشناسی خود را تقویت کنند. اگر اعضای وزارت ارتباطات به وظایف ذاتی خود بپردازند، می‌توانند موفق باشند چون گاهی این وظایف را رها می‌کنند و به کارهای دیگر می‌پردازند.

منبع: ایسنا

کلید واژه : ارتباطات
ارسال دیدگاه