پایگاه خبری وب زوم
یکشنبه 4 مهر 1400
کد خبر: 5821
پ

جوانان هند ارزهای دیجیتال را به طلای سنتی ترجیح می‌دهند

با وجود اقدامات شدید دولت هند برای اعمال محدودیت علیه دارایی های دیجیتال، گفته می شود سرمایه گذاری در ارزهای رمزپایه در این کشور از ۲۰۰ میلیون دلار به حدود ۴۰ میلیارد دلار فقط در سال ۲۰۲۰ افزایش یافته است.

 

با وجود اقدامات شدید دولت هند برای اعمال محدودیت برای دارایی های دیجیتال، گفته می شود سرمایه گذاری در ارزهای رمزپایه در این کشور از 200 میلیون دلار به حدود 40 میلیارد دلار فقط در سال 2020 افزایش یافته است.

تعداد هندی هایی که خرید و فروش سکه های دیجیتال را ترجیح می دهند در سال های اخیر افزایش یافته است و طبق گزارشات اکنون از 15 میلیون نفر فراتر رفته است.

بر اساس این گزارش، این رقم به سرعت رو به افزایش بوده و در حال رسیدن به 23 میلیون معامله گر ارز رمزنگاری شده در ایالات متحده است و بسیار بیشتر از متوسط 2.3 میلیون سرمایه گذار رمز ارز در انگلیس است.

گفته می شود در میان خانوارهای هندی که مالک بیش از 25000 تن طلا هستند، رشد سرمایه گذاری در زمینه ارزهای دیجیتال در گروه سنی 18 تا 35 سال وجود دارد.

به گفته شورای جهانی طلا، هندی های زیر 34 سال به اندازه مصرف کنندگان مسن این کشور سرمایه گذاری خود را روی طلا متمرکز نمی کنند.

ساندیپ گوئنکا، بنیانگذار زپ پی Zebpay ، یکی از قدیمی ترین و محبوب ترین برنامه های تجارت ارزهای رمزنگاری شده موجود در هند، به بلومبرگ گفت: آنها (جوانان) سرمایه گذاری در زمینه ارز رمزنگاری شده را بسیار ساده تر از طلا می دانند، زیرا این فرآیند بسیار ساده است.

منبع: تسنیم

ارسال دیدگاه