پایگاه خبری وب زوم
شنبه 15 آذر 1399
کد خبر: 761
پ

اسپیس‌ایکس محموله «دروازه» ناسا را ارسال می‌کند

ناسا شرکت خصوصی اسپیس‌ایکس را به عنوان شریک اصلی خود برای ارائه تدارکات به دروازه قمری انتخاب کرد.

به گزارش وب زوم به نقل از  شینهوا، ناسا شرکت خصوصی اسپیس‌ایکس را به عنوان شریک اصلی خود برای ارائه تدارکات به دروازه قمری انتخاب کرد.

برهمین اساس، ناسا با شرکت فضایی خصوصی اسپیس‌ایکس برای ارسال محموله به ایستگاه فضایی دروازه (Gateway) که قرار است برای پروژه بازگشت به ماه و سفر به مریخ موسوم به «آرتمیس» راه‌اندازی شود، قرارداد بست.

ایستگاه فضایی «دروازه» برای برنامه آرتمیس که برای بازگشت فضانوردان آمریکایی به سطح ماه و حضور مداوم و پایدار در آن طراحی شده است، استفاده خواهد شد.

 طبق جدیدترین برنامه سازمان فضایی آمریکا، ناسا شرکت فضایی اسپیس‌ایکس را به عنوان نخستین تأمین کننده تجاری برای تحویل بار، آزمایش و سایر تجهیزات به گیت آژانس در مدار قمری انتخاب کرده است.

این قرارداد یک گام مهم به جلو برای برنامه آرتمیس ناساست که تا سال ۲۰۲۴ نخستین زن جهان را  به همراه تعدادی فضانورد مرد روی ماه فرود می‌آورد و یک حضور قمری پایدار انسانی را بنا می‌کند.

در ماه، ناسا و شرکای آن تجربه لازم برای مأموریت به مریخ و حضور انسان در سیاره سرخ را به دست می‌آورند.

به گفته ناسا، اسپیس‌ایکس وسایل و تجهیزات مورد نیاز  و سایر مواردی که خدمه ممکن است به آن در گیت و در طول سفرهای خود در سطح قمری احتیاج داشته باشند را به دروازه ارسال می‌کند.

ناسا در همین راستا چندین مأموریت ارسال محموله به دروازه را پیش‌بینی کرده است که بین شش ماه تا یک سال در آنجا باقی می‌مانند.

منبع :خبرگزاری فارس

ارسال دیدگاه