پایگاه خبری وب زوم
سه شنبه 17 تیر 1399
کد خبر: 788
پ

حذف ۲۰ هزار حساب کاربری وابسته به دولتهای چند کشور از سوی توئیتر

توئیتر ۲۰ هزار حساب کاربری وابسته به دولتهای چند کشور را حذف کرد.

شرکت توئیتر اقدام به حذف ۲۰ هزار حساب جعلی وابسته به دولت های چند کشور شامل عربستان، مصر و صربستان در این شبکه اجتماعی به علت نقض قوانین خود کرد.

بر طبق گزارش روزنامه گاردین، چندین حساب مرتبط با دولتهای هندوراس و اندونزی نیز توسط توئیتر حذف شدند. شرکت توئیتر اعلام کرده پستهایی که از سوی دولتهای این پنج کشور منتشر شده "تلاشی برای تضعیف روند گفتگوی عمومی و علنی بوده است."
یوئل راث، رئیس واحد یکپارچگی سایت توئیتر به گاردین عنوان کرد، حذف این اکانتها نشان دهنده تلاشهای شرکت توئیتر برای شناسایی و بررسی عملیاتهای اطلاع رسانی تحت حمایت دولتها است.
گزارش شده که در اقدام مذکور توئیتر، تعداد ۸۵۵۸ حساب مرتبط با حزب مترقی صربستان متعلق به آلکساندر ووچیچ، رئیس جمهور این کشور نیز حذف شده‌اند. این حسابها اقدام به اشاعه اخبار مثبت درباره دولت ووچیچ و حمله به مخالفان سیاسی وی می کردند.
به نوشته گاردین، شرکت توئیتر همچنین اقدام به حذف تعداد ۵۳۵۰ حساب مرتبط با حکومت پادشاهی عربستان که از محل خود کشور عربستان و همچنین مصر و امارات فعالیت داشتند، کرده است.
این اکانتها اقدام به تبلیغ و گسترش پیامهایی در ستایش رهبران عربستان می کردند.
در ادامه توئیتر همچنین ۲۵۴۱ حساب مرتبط با روزنامه الفجر  که حامی دولت ریاض بوده و پستهای انتقادی علیه ایران، قطر و ترکیه منتشر می ساخت را حذف کرده است.

توئیتر در بیانیه‌ای نوشت: این دست رفتارها نقض سیاستها و قوانین ما هستند و یک تلاش هدفمند برای تضعیف روند گفتگوی عمومی محسوب می شوند.

کلید واژه : توییتر
ارسال دیدگاه