پایگاه خبری وب زوم

سرگرمی بازی

منتشر شده در تاریخ چهارشنبه 27 بهمن 1400 ساعت 10:55

معرفی بازی Crossout Mobile؛ نبرد آنلاین ماشین‌های جنگی

در فیلم‌های سری Mad Max یا «مکس دیوانه» با دنیایی آخرالزمانی مواجه بودیم که شخصیت‌های آن با ماشین‌های غول پیکر با یکدیگر مبارزه می‌کردند. بازی Crossout Mobile نیز تجربه‌ای کاملا شبیه به این فیلم ارائه می‌کند.

 

در فیلم‌های سری Mad Max یا «مکس دیوانه» با دنیایی آخرالزمانی مواجه بودیم که شخصیت‌های آن با ماشین‌های غول پیکر با یکدیگر مبارزه می‌کردند. بازی Crossout Mobile نیز تجربه‌ای کاملا شبیه به این فیلم ارائه می‌کند و بازیکنان در آن باید با استفاده از ماشین‌ها به مبارزه با یکدیگر بپردازند.

معرفی بازی Crossout Mobile

بازی Crossout Mobile

شاید بتوان گفت که بازی‌های آنلاین و چندنفره در حال حاضر بیشترین توجه را به خود جلب می‌کنند. با وجود عناوین بسیار معروف مانند پابجی یا کال آف دیوتی موبایل که به نوعی رهبران اصلی سبک بتل رویال محسوب می‌شوند، موفقیت در این سبک کمی سخت به نظر می‌رسد. البته همچنان نیز بازی‌های بسیار زیادی پس از آن‌ها در سبک بتل رویال منتشر شده‌اند اما جامعه بازیکنان هیچ یک از آن‌ها به اندازه PUBG و Call of Duty: Mobile نبوده است.

با این وجود بازی Crossout Mobile که تجربه‌ای کاملا آنلاین دارد در اولین ماه از سال میلادی 2022 منتشر شده و در همین زمان کوتاه به عنوان یک بازی چندنفره که بازیکنان می‌توانند با دوستان خود در آن به مبارزه گروهی بپردازند، بیش از 5 میلیون بازیکن را جذب خود کرده است.

از جمله دلایل موفقیت این بازی می‌توان به وجود عناوین آنلاین بسیار زیاد طی چند وقت گذشته اشاره کرد. وجود این دسته از بازی‌ها به خوبی باعث شده تا جامعه بازیکنان موبایل از بازی‌های آنلاین به خوبی استقبال کنند و به ویژه اگر بازی با نوآوری همراه شده باشد، کاربران بسیار زیادی را به سمت خود می‌کشاند.

بازی Crossout Mobile نیز به همین نحو توانسته نوآوری خوبی در این سبک به وجود بیاورد و در این بازی به جای حضور در نقش سرباز یا شخصیت‌های مختلف، بازیکنان در نقش ماشین‌های جنگی حاضر می‌شوند و با کمک آن‌ها باید تیم مقابل خود را شکست دهند.

جنگ ماشین‌های از زمان‌های قدیم در برخی بازی‌ها مانند Twisted Metal وجود داشت و از همان زمان نیز در برخی بازی‌ها مورد استفاده قرار گرفته است. در این بازی‌ها دو سبک محبوب اکشن و مسابقه‌ای با یکدیگر ترکیب می‌شوند، یعنی علاوه بر اینکه بازیکنان باید با یکدیگر مبارزه کنند، باید ماشین خود را نیز کنترل کنند.

Crossout Mobile در ابتدای کار خود قرار دارد و در حال حاضر فقط از حالت PvP یعنی بازیکن در مقابل بازیکن پشتیبانی می‌کند. می‌توان احتمال داد که در آینده و با وجود افزایش محبوبیت بازی، حالت‌های دیگری نیز به آن اضافه شود.

در مسابقات PvP که در قالب تیم‌های شش نفره برگزار می‌شود، هر بازیکن به عنوان یک ماشین جنگی بزرگ وارد بازی می‌شود که از اسلحه‌ها و موشک‌های قدرتمندی بهره می‌برد. به طور کلی در طول مسابقات، دو هدف اصلی برای بازیکنان وجود دارد. در ابتدا می‌توانید تمام ماشین‌های دشمنان را نابود کنید که در این صورت پیروز مسابقه خواهید شد. البته نابود کردن تمام آن‌ها نیز چندان کار آسانی نخواهد بود، زیرا آن‌ها نیز به صورت همزمان قصد پیروزی در مسابقه را دارند و هر ماشین طول عمر نسبتا زیادی دارد.

با این حال روش دیگری برای پیروزی در بازی قرار داده شده که در آن باید کمپ‌ها دشمنان که روی نقشه مشخص شده را تسخیر کنید. در واقع تمام اعضای گروه شما باید در منطقه مشخص شده قرار بگیرند و از وارد شدن دشمنان به آن نقطه جلوگیری کنند. البته که در همین حال باید از کمپ خود نیز دفاع کنید.

بازی Crossout Mobile

اگر چرخ خودرو خود را از دست بدهید، دیگر نمی‌توانید حرکت کنید!

کنترل‌های درون بازی نیز نسبتا ساده هستند و به ویژه اگر تجربه کال آف دیوتی موبایل را داشته باشید، چندان درون بازی به مشکل برنخواهید خورد و با اساس آن آشنا خواهید بود. مانند بسیاری از بازی‌های موبایل، با استفاده از پد سمت راست تصویر، می‌توانید ماشین خود را حرکت دهید و پد سمت چپ برای شلیک به سمت دشمنان قرار داده شده است. همچنین برای شلیک می‌توانید نشانه خود را بزرگ‌تر کنید تا به طور دقیق‌تری ماشین دشمنان را مورد هدف خود قرار دهید.

اگر با بازی‌های آنلاین آشنا باشید، احتمالا بدانید که این دسته از بازی‌ها تا حد زیادی با اهداف کسب درآمد منتشر می‌شوند. در واقع همین اصل باعث شده تا بسیاری از شرکت‌های بازی‌سازی بزرگ مانند اکتیویژن نیز تمرکز خود را تا حدی روی بازی‌های آنلاین موبایل قرار دهند، زیرا نسبت به کنسول‌ها، جامعه بازیکنان بسیار بیشتری دارند. بنابراین در بازی Crossout Mobile نیز استودیو مجارستانی Gaijin Distribution KFT هرچند بازی خود را کاملا رایگان منتشر کرده اما خریدهای درون برنامه بخشی از آن را تشکیل می‌دهند.

درست مانند بازی‌های سبک بتل رویال که در فروشگان داخل آن‌ها می‌توانید اقلام و اسکین یا پوسته‌هایی برای بازیکنان خود خریداری کنید، در Crossout Mobile نیز می‌توانید ماشین جنگی خود را به طور کامل شخصی سازی کنید. در واقع تمام قسمت‌های ماشین شما از چرخ‌ها گرفته تا بدنه قابل تغییر و ارتقا هستند و می‌توان آن‌ها را به شیوه دلخواه خودتان تغییر دهید. علاوه بر این، نحوه جای‌گذاری سلاح‌ها را نیز به شیوه دلخواه می‌توان تعیین کرد که محل قرار گرفتن آن‌ها تاثیر زیادی روی مبارزه با دشمنان دارد.

از فروشگاه درون بازی می‌توانید سلاح‌ها و قطعات ماشین جدید بخرید

علاوه بر ارتقا ماشین‌ها، سلاح‌های بسیار زیادی نیز درون بازی قرار گرفته‌اند که با استفاده از آن‌ها می‌توانید ترکیب‌های مختلف و مرگباری را روی ماشین خود پیاده سازی کنید. البته همانطور که کاملا قابل انتظار است، تمام آن‌ها از ابتدا باز نیستند و به مرور زمان می‌توانید به سلاح‌های بیشتری دست پیدا کنید.

سیستم مبارزه بازی نیز بسیار جالب طراحی شده است. همانطور که گفتیم در این بازی باید با استفاده از ماشین‌های جنگی خود در گروه‌های مشخص شده‌ای به نبرد با دیگر بازیکنان بروید که البته آن‌ها هم ماشین‌های جنگی خود را در اختیار دارند. در این بازی می‌توانید با بررسی کردن ماشین دشمنان خود، به روش‌های مختلفی آن‌ها را نابود کنید.

بازی Crossout Mobile

می‌توانید به صورت زوم شده به دشمنان شلیک کنید

به عنوان مثال می‌توانید با سلاح‌های خود چرخ ماشین آن‌ها را هدف قرار دهید که با این کار دشمنان شما ثابت و بدون حرکت خواهند شد و به راحتی می‌توانید آن‌ها را نابود کنید. علاوه بر این، می‌توانید سلاح ماشین دشمنان را هدف قرار دهید و ابتدا وسیله هجومی آن‌ها را نابود کنید که در این شرایط آن‌ها بدون خطر خواهند شد و توانایی حمله خود را از دست می‌دهند. بنابراین داشتن یک استراتژی مناسب در مبارزات گروهی می‌تواند به شما کمک کند تا حریفان خود را راحت‌تر از میان بردارید.

در نهایت باید اشاره کرد که گرافیک بازی نیز بسیار خوب طراحی شده و جزیئات نقشه‌ها و ماشین‌ها را به خوبی نشان می‌دهد. اگر طرفدار بازی‌های موبایل آنلاین هستید، بازی Crossout Mobile تجربه کاملا متفاوت و جدیدی از این سبک را ارائه می‌کند و تجربه آن احتمالا برای چندین ساعت شما و دوستانتان را سرگرم خواهد کرد.

دانلود بازی Crossout Mobile

بازی Crossout Mobile

همانطور که اشاره کردیم، بازی Crossout Mobile از جمله بازی‌های بسیار جدید محسوب می‌شود که ژانویه سال 2022 منتشر شده است. با این وجود در تمام پلتفرم‌های خارجی مانند گوگل پلی و اپ استور یا داخلی مانند کافه بازار و مایکت آن را می‌توانید دریافت کنید.

از نظر آمار، در گوگل پلی تاکنون بیش از 5 میلیون بار بازی نصب شده و امتیاز بسیار خوب 4.8 را از مجموع نزدیک به 140 هزار نظر دریافت کرده است. در اپ استور نیز امتیاز بازی 4.6 است. علاوه بر این، جدیدترین به‌روزرسانی نسخه اندروید بازی همین هفته گذشته منتشر شده که در آن برخی اشکالات آن برطرف شده است و انتظار می‌رود روند انتشار به‌روزرسانی‌های آن ادامه داشته باشد.

با این وجود از جمله نکات منفی بازی مخصوصا برای کاربران ایرانی، می‌توان به این موضوع اشاره کرد که برای تجربه آن احتمالا باید از نرم‌افزارهای تغییر آی‌پی استفاده کنید اما از نظر پینگ مشکلی نخواهید داشت.

منبع: دیجیاتو