پایگاه خبری وب زوم
دوشنبه 27 اردیبهشت 1400
کد خبر: 4599
پ

مذاکرات اینتل برای تولید تراشه برای خودروسازان

مدیرعامل شرکت اینتل از مذاکرات برای آغاز تولید تراشه برای خودروسازان به منظور رفع کمبودی که کارخانه های خودروسازی را به تعطیلی کشانده است، خبر داد.

 

پَت گلسینگر، مدیرعامل اینتل به رویترز گفت: این شرکت با شرکتهایی که تراشه ها را برای خودروسازان طراحی می کنند درباره تولید این تراشه ها در داخل شبکه کارخانه اینتل با هدف تولید تراشه ها در مدت سه تا شش ماه سرگرم مذاکره است. وی در دیدار روز دوشنبه مدیران ارشد ۲۰ شرکت بزرگ با مقامات کاخ سفید برای صحبت درباره زنجیره تامین نیمه رسانا حضور داشت.

اینتل یکی از آخرین شرکتها در صنعت نیمه رساناست که تراشه های خود را طراحی و تولید می کند. این شرکت ماه گذشته اعلام کرد کارخانه هایش را به روی مشتریان دیگر خواهد گشود و کارخانه هایی در آمریکا و اروپا احداث می کند تا با سیطره شرکتهای آسیایی نظیر TSMC و سامسونگ الکترونیکس مقابله کند.

گلسینگر روز دوشنبه به مقامات کاخ سفید گفت: اینتل شبکه کارخانه فعلی خود را به روی شرکتهای تولیدکننده تراشه خودرو خواهد گشود تا کمک فوری برای رفع کمبودی فراهم سازد که خطوط مونتاژ خودروسازانی نظیر فورد موتور و جنرال موتورز را مختل کرده است.

مدیرعامل اینتل از تامین کنندگان قطعات نام نبرد اما اعلام کرد این کار می تواند در کارخانه های اینتل در اورگون، آریزونا، نیومکزیکو، سرزمینهای اشغالی یا ایرلند انجام بگیرد.

جو بایدن، رییس جمهور آمریکا در دیدار با مدیران ارشد ۲۰ شرکت بزرگ در خصوص کمبود جهانی تراشه، از کنگره خواست ۵۰ میلیارد دلار در تولید و پژوهش نیمه رسانا سرمایه گذاری شود.

یک مقام ارشد دولت آمریکا گفت: این درخواست بخشی از برنامه گسترده جو بایدن برای بازسازی صنعت تولید تراشه آمریکا به عنوان یک قدرت مطرح و منبع مشاغل با دستمزد خوب پس از سالها نزول سرمایه گذاری و رشد بهره وری است.

بر اساس گزارش رویترز، جن ساکی، سخنگوی کاخ سفید به خبرنگاران گفت: هیچ تصمیمی یا خبری بلافاصله پس از این نشست اعلام نخواهد شد. یکی از دلایل رییس جمهور برای این دیدار، شنیدن مستقیم تاثیر کمبود تراشه از زبان مدیران شرکتها بود.

منبع: ایسنا

کلید واژه : اینتل
ارسال دیدگاه