پایگاه خبری وب زوم
سه شنبه 4 آبان 1400
کد خبر: 6246
پ

شیائومی با کنار زدن سامسونگ به بزرگترین عرضه‌کننده گوشی هوشمند در اروپا تبدیل شد

شیائومی در سه ماهه دوم ۲۰۲۱ توانست با عبور از سامسونگ و سهم ۲۵.۳ درصدی، صدرنشین عرضه موبایل در بازار اروپا شود. این شرکت در بازارهای جهانی نیز با پیشی گرفتن از اپل در جایگاه دومین تولیدکننده بزرگ موبایل در جهان ایستاده است.

 

سال ۲۰۲۱ تا به اینجای کار برای شیائومی اتفاقات خوبی را رقم زده و این شرکت در فصل دوم ۲۰۲۱ در بازار جهانی فاصله‌اش را با سامسونگ کمتر از گذشته کرده است. اما کار به همینجا ختم نمی‌شود و این غول فناوری چینی توانسته با عبور از سامسونگ، پرفروش‌ترین سازنده گوشی‌های هوشمند در اروپا شود.

داده‌های آماری استراتژی آنالیتیکس نشان می‌دهند شیائومی با عرضه ۱۲.۷ میلیون دستگاه یا به عبارتی سهم بازار ۲۵.۳ درصدی در سه ماهه دوم ۲۰۲۱، صدرنشینی بازار اروپا را از نظر میزان عرضه موبایل به نام خود زده است. گفتنی است این شرکت توانسته رشد سالانه ۶۷ درصدی را در مقایسه با افت ۷ درصدی عرضه سالانه سامسونگ به دست آورد.

 

اپل با عرضه ۹.۶ میلیون دستگاه و سهم ۱۹.۲ درصدی، در رتبه سوم این جدول قرار دارد. هرچند میزان عرضه اپل نسبت به سه ماهه دوم سال ۲۰۲۰ رقمی در حدود ۱۵.۷ درصد رشد داشته است.

اوپو با عرضه ۵.۶ میلیون دستگاه و ریلمی با عرضه ۳.۸ میلیون دستگاه به ترتیب در رتبه‌های چهارم و پنجم قرار دارند و انتظار می‌رود در ادامه سال دستگاه‌های بیشتر را در این منطقه بفروشند.

اوپو با رشد عرضه سالیانه ۱۸۰ درصد در اروپا و ریلمی با رشد عرضه سالیانه ۱۸۰۰ درصد در بازارهای اروپایی، چشم انداز خوبی را برای خود رقم می‌زنند. ریلمی در سال ۲۰۱۹ برای اولین بار با بازار اسپانیا وارد اروپا شد و از آن زمان به بعد محصولاتش در فرانسه، ایتالیا، انگلستان، روسیه و دیگر کشورها عرضه شد. در حالت کلی فروش گوشی‌های هوشمند در اروپا در فصل دوم ۲۰۲۱ رشد ۱۴.۴ درصدی را تجربه کرده است.

منبع: دیجیاتو

کلید واژه : شیائومی سامسونگ
ارسال دیدگاه